Krakow Restaurant italian Cuisine

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Wśród licznych opcji, jakie oferuje kuchnia europejska należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to mnogość smaków, połączeń i spora porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Polakom kuchnia włoska, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoskie gotowanie to też takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne włoskie potrawy

Makarony są bazą kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie można dołączyć do makaronu. Gdzie zjeść w Krakowie Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne przyprawy, powodują, że makarony nie są w stanie się znudzić.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobra pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To również canelloni, gnocchi, piada i szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy panettone. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *